Zapraszamy na ósme spotkanie klubowe w 2017 roku tj. 26.04.2017

image_pdfimage_print

Witam
Przypominam i zapraszam na ósme spotkanie klubowe w 2017 roku tj. 26.04.2017 (środa) godz 17.00 sala 208 NOT-u.

Temat:     Silniki wielofazowe w nowoczesnych układach napędowych

Autorzy:    Jacek Listwan, Krzysztof Pieńkowski
Politechnika Wrocławska, Wydział Elektryczny, Katedra Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych

Streszczenie: 
W prezentacji przedstawione zostaną przykładowe konstrukcje silników indukcyjnych wielofazowych zasilanych z wielofazowych falowników napięcia. Omówione zostaną metody i układy sterowania wielofazowymi silnikami indukcyjnymi klatkowymi. Autorzy przedstawią metody pośredniego sterowania polowo – zorientowanego (IFOC), bezpośredniego sterowania polowo-zorientowanego (DFOC) oraz metodę bezpośredniego sterowania momentem z zastosowaniem tablicy przełączeń (DTC-ST). Zaprezentowane zostaną również struktury sterowania wielofazowym silnikiem indukcyjnym       z otwartym uzwojeniem stojana oraz struktury sterowania silnikiem z podwójnym 3-fazowym uzwojeniem stojana. Zostaną zaprezentowane i omówione wyniki badań symulacyjnych dla wybranych metod sterowania. Przedstawione zostaną możliwości zastosowania silników wielofazowych w nowoczesnych układach napędowych. 

Ponadto informuję:
Klub Dyskusyjny Oddziału W/SEP otwarty jest w 2 i 4 środę miesiąca dwie godziny wcześniej przed prezentacją danego tematu w godz od 15.00 do 16.50 w sali 221.

Biblioteka Klubu Dyskusyjnego rozpoczęła swoją działalność od 22.02.2017 r.
Od godziny 15.00 można przyjść do Sali 219 i wypożyczyć książkę albo wziąć do przeczytania w naszej czytelni normy i poradniki Dashoffera.
Z powodu ograniczeń związanych z licencjami informujemy, że z Biblioteki Klubu Dyskusyjnego mogą korzystać tylko członkowie Oddziału Wrocławskiego SEP

Zapraszam również na stronę Oddziału www.sep.wroc.pl gdzie znajdziecie więcej informacji o działalności Klubu.

Pozdrawiam
A. Jarosz