XV edycja turnieju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „ Z prewencją na Ty”

W dniu 6 marca 2018 r. w Stowarzyszeniu św. Celestyna w Mikoszowie została przeprowadzona XV edycja turnieju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „ Z prewencją na Ty”

Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa w Strzelinie. Hasło tego turnieju brzmi „ Chrońmy przed oszustwem każdego, zwłaszcza starszego”.

W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież z ośrodków specjalnych z Mikoszowa, Strzelina, Kątów Wrocławskich i Skoroszowic, 10 drużyn 4 osobowych w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, sanepidu w Strzelinie , placówek oświatowych biorących udział w turnieju oraz Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, który od wielu lat jest fundatorem nagród dla jednej drużyny.

Drużyny odpowiadały na pytania przedstawicieli Policji z zakresu wiedzy o Policji, prewencji kryminalnej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przedstawiciela Sanepidu ze Strzelina z zakresu higieny i zdrowia a sekretarz Oddziału Wrocławskiego SEP Kol. Jan Rudy tradycyjne przeprowadził konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa elektrycznego.

Członkowie drużyn byli skupieni podczas udzielania odpowiedzi na zadawane im pytania.

Ponadto każda drużyna przygotowała plakat o tematyce hasła turnieju.

Po zakończeniu konkursu drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody, które były wręczane przez przedstawicieli fundatorów.

Gościem honorowym, który towarzyszył przy wręczaniu nagród był „ KOMISARZ LEW” – maskotka dolnośląskiej Policji.