XI EDYCJA TURNIEJU „Z PREWENCJĄ NA TY”

XI EDYCJA TURNIEJU „Z PREWENCJĄ NA TY”
image_pdfimage_print

Tradycyjnie jak co roku Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie zorganizowała już XI edycję turnieju prewencyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej pod nazwą „Z prewencją na Ty”.
Turniej odbył się 10 grudnia 2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Kątach Wrocławskich.

Turniej adresowany do dzieci i młodzieży  z placówek oświatowych i leczniczych stopnia podstawowego, gimnazjalnego a także przysposabiającego do zawodu. Turniej organizowany jest przez Komendy Powiatowe Policji w Strzelinie we współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Strzelinie, Stowarzyszeniem Elektryków Polskich Oddział Wrocław.

Do przeprowadzenia konkursu przygotowana została sala widowiskowo – sportowa. Nastrój świąteczno – mikołajkowy. Do konkursu przystąpiło 9 drużyn 4-osobowych z poszczególnych specjalnych Ośrodków Szkolno – wychowawczych.

Drużyny odpowiadały na pytania z zakresu wiedzy o Policji, prewencji, bezpiecznego postępowania z prądem oraz zasadami sanitarno-epidemiologicznymi.

Specjaliści z poszczególnych dziedzin uważnie przysłuchiwali się odpowiedziom i przyznawali punkty.

Oddział Wrocławski SEP od wielu lat jest współorganizatorem turnieju i sponsorem nagród, uważając że jest to szlachetny cel.

W tegorocznym turnieju Oddział reprezentowali wiceprezes Andrzej Hachoł i sekretarz Jan Rudy.  Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały nagrody od sponsorów imprezy.
Imprezę uświetniły: występ młodzieży  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich, obecność Św. Mikołaja, który rozdawał prezenty jak i „KOMISARZA LWA” – maskotki turnieju.

Młodzież rozstawała się w sympatycznych nastrojach z uśmiechem na twarzach.