Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Wrocławskiego (Kutna Hora)

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Wrocławskiego (Kutna Hora)
image_pdfimage_print
W dniach 2-4.10.2015 r. Zarząd Oddziału Wrocławskiego SEP z udziałem Prezesów Kół, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego, Przewodniczących Rad Ośrodków, Kierowników Agend Gospodarczych, Przewodniczących Sekcji i Komisji odbył wyjazdowe posiedzenie w Kutnej Horze ( Czechy ).

Realizując porządek posiedzenia, Prezes Oddziału przedstawił w formie multimedialnej informację o pracy Zarządu Oddziału i wydarzeniach od ostatniego spotkania. Głównym tematem obrad były przygotowania do 70 rocznicy powołania Oddziału.

Zebranie uświetnił ciekawy referat „ Z ziemi w kosmos; z kosmosu na ziemię – moje dwa spotkania 2015”, który wygłosił Prezes Kol. Andrzej Hachoł.

Kutna Hora to niezwykłe miasteczko, średniowieczne centrum wydobycia srebra, miejsce głównej mennicy Królestwa Czech i bicia słynnego praskiego grosza.

Oprócz części merytorycznej uczestnicy zwiedzili historyczne centrum, które objęte jest patronatem UNESCO: Włoski Dwór (siedziba królewska i mennica ze skarbcem), kościół Św. Jakuba, Arcydekanka, słynny gmach Kolegium Jezuickiego, Muzeum Srebra, kościół Św. Barbary i Kaplicę Bożego Ciała. Zwiedzanie zakończyło przejście malowniczymi uliczkami do Kamiennej Studni i Kamiennego Domu i Kolumny Morowej.

 

W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili neogotycki Zamek Sychrov Jest to zamek położony w północno-zachodniej części Czech, niedaleko wsi Sychrov, 21 kilometrów od Liberca. Jeden z piękniejszych Raju. Zamek ten nie został zniszczony  podczas ostatniej wojny światowej, jest jednym z piękniejszych założeń architektury w Czeskim Raju.

 

Pełni wrażeń w godzinach wieczornych wróciliśmy do Wrocławia.