WYJAZDOWE POSIEDZENIE ZARZĄDU ODDZIAŁU WROCŁAWSKIEGO SEP

WYJAZDOWE POSIEDZENIE ZARZĄDU ODDZIAŁU WROCŁAWSKIEGO SEP
image_pdfimage_print

W dniach 17-20.10.2019 odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału z udziałem prezesów kół, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego, przewodniczących Kolegiów Sekcji, przewodniczących Komisji i kierowników Agend gospodarczych Oddziału. Miejscem tego posiedzenia był Rzeszów. W drugim dniu wyjazdu zwiedzano stację elektroenergetyczną w Widełce.

Po Widełce zwiedzano dwie bardzo ciekawe miejscowości Podkarpacia. Najpierw Krasiczyn – niewielką miejscowość słynącą z pięknego, renesansowego zamku z końca XVI wieku zbudowanego dla Stanisława Krasickiego. Jego syn Marcin przekształcił surowy zamek we wspaniałą rezydencję magnacką, w której chętnie gościli polscy królowie. Drugą z tych miejscowości był Przemyśl – jedno z najstarszych miast Podkarpacia. Zwiedzanie obejmowało: Stare Miasto, rynek, Zamek – jedną z najstarszych budowli Przemyśla, Twierdzę Przemyśl, Archikatedrę Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela oraz dzwonnicę katedralną. W trzecim dniu zwiedzano w Łańcucie zespół pałacowo-parkowy zbudowany w XVII w. przez Lubomirskich, gruntownie przebudowanego i zmodernizowanego na przełomie XIX i XX wieku. Zespół stał się wówczas jedną z najbardziej luksusowych rezydencji na kontynencie europejskim.

Po południu tego dnia obradowano w sali konferencyjnej.. W ramach obrad omówiono m.in. aktywność międzynarodową O/W SEP. SEP jest jednym z 10 członków organizacji EUREL – Zgromadzenia Narodowych Stowarzyszeń Inżynierów i Elektryków z Europy. EUREL założono w 1972 roku w Zurichu, Szwajcaria.
Uroczysta kolacja koleżeńska zakończyła trzeci i zarazem ostatni dzień pobytu w Rzeszowie.