V DYSKUSYJNE FORUM KOBIET SEP

V  DYSKUSYJNE  FORUM  KOBIET  SEP
image_pdfimage_print

    V  DYSKUSYJNE  FORUM  KOBIET  SEP

W  dniach  11-13 kwietnia 2019 roku pod hasłem „Wpływ elektryki na nasze życie codzienne” odbyło się w Białymstoku  V  Dyskusyjne  Forum  Kobiet  SEP.  Organizatorem spotkania była Centralna Komisja ds. Członków Zwyczajnych SEP przy współpracy z koleżankami z Oddziału Białegostockiego.                                                                                          Obrady otworzyła  przewodnicząca Centralnej Komisji ds. Członków Zwyczajnych SEP Józefa Okładło.  Swoją obecnością FORUM  zaszczycili Prezes SEP Kol. Piotr Szymczak i Prezes Oddziału Białostockiego Kol. Paweł Mytnik.

 

Prezes Piotr  Szymczak  bardzo serdecznie  przywitał wszystkie panie. Powiedział kilka ciepłych słów na temat kobiet  pracujących w zawodzie elektryka i działających w Stowarzyszeniu. Docenił ich zaangażowanie,               pozytywny wpływ na wizerunek i działalność SEP oraz ich dokonania w dziedzinie zawodowej.                                                                                          W swoim przemówieniu podkreślił – bieżący rok jest dla Stowarzyszenia szczególny ze względu na jego 100-letni jubileusz.

Wygłosił bardzo interesujący referat nt. historii Stowarzyszenia.  

 

Po wystąpieniu Prezesa Kol. Barbara Brzeska z Oddziału Warszawskiego przedstawiła wykonany przez nią projekt oświetlenia wewnętrznego Kaplicy Kalwarii i Kaplicy znalezienia Krzyża św. Bazyliki Grobu Świętego w Jerozolimie.

W dalszej części obrad dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Andrzej Lechowski zaprezentował na przeźroczach oświetlenie Białegostoku dawniej              i dzisiaj.

W ostatniej części obrad  Kol. Józefa Okładło  przedstawiła programy poprzednich Forum i zaprezentowała na slajdach nowy sztandar  ufundowany z okazji 100-lecia SEP przez Oddziały.

Po południu  uczestniczki Forum zwiedziły muzeum ikon w Supraślu.

Wieczorem spędziły czas przy wspaniale zorganizowanej w hotelu IBIS kolacji koleżeńskiej.  Dyskusjom nie było końca. Koleżanki wymieniały się doświadczeniami zawodowymi i  spostrzeżeniami z działalności Stowarzyszenia.

W drugi dzień Forum po śniadaniu zwiedziły farmę wiatrową i fabrykę IKEA w Koszkach.  W drodze powrotnej uczestniczki zatrzymały się na obiad w restauracji w Bielsku Podlaskim. 

Po powrocie wysłuchały bardzo ciekawy lecz ze względu na następny punk programu skrócony wykład prof. Politechniki Białostockiej Macieja  Zajkowskiego nt. czystego światła- czystego powietrza.

O godzinie 18.00 oglądały już spektakl w Teatrze Lalek. Cała widownia to uczestniczki Forum . Inscenizacja i gra aktorska była wspaniała.      Podsumowanie Forum odbyło się przy kolacji koleżeńskiej w restauracji zlokalizowanej blisko Teatru Lalek.

Koleżanki przedstawiły wnioski z  Forum i propozycje na następne spotkanie.

W ostatnim dniu zwiedzały Białystok.  Oprowadzał je  dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Andrzej Lechowski – pasjonat historii. Opowiedział  niezwykle ciekawe historie związane z tym pięknym miastem.

Po obiedzie uczestniczki rozstały się i z niezapomnianymi wrażeniami powróciły do swoich domów.

W Forum uczestniczyło 55 kobiet z różnych Oddziałów.  Z  Oddziału  Wrocławskiego w Forum wzięły udział Koleżanki Barbara Czołowska  i Anna Tomczyk.

 

vkobiet-2         vkobiet-3