Relacja z spotkania Prezesa w Starostwie Powiatowym w Jaworze

W środę, 4 października 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Jaworze odbyło się spotkanie przedstawicieli Starostwa z prezesem Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich dr inż. Andrzejem Hachołem, władzami Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, dyrektorem Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji panią dr Dorotą Domińską-Werbel oraz dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego Mieczysławem Michalskim. Starostwo reprezentowali starosta Stanisław Laskowski, wicestarosta Arkadiusz Baranowski oraz pani naczelnik Beata Janas. Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej reprezentowali dziekan prof. Waldemar Rebizant, prodziekan dr hab. inż. Leszek Pawlaczyk oraz dr inż. Maciej Gwoździewicz.

W trakcie spotkania Starostwo podpisało z Wrocławskim Oddziałem SEP porozumienie o współpracy, które stanowi rozszerzenie porozumienia między Starostwem a Wydziałem Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej podpisanego 30 maja 2017 roku. Ponadto omówiono wspólne przyszłe inicjatywy, które będą mieć miejsce na terenie Powiatu Jaworskiego w ramach rozszerzonego trójstronnego porozumienia Starostwo-Politechnika Wrocławska-SEP. Głównym wspólnym działaniem w najbliższym czasie będzie Konferencja Naukowa Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2017, która odbędzie się w pałacyku w Muchowie na początku grudnia 2017 roku. SEP Oddział Wrocławski oraz Wydział Elektryczny są organizatorami Konferencji GPW. Starostwo Powiatowe w Jaworze jest głównym partnerem lokalnym Konferencji.

dr inż. Maciej Gwoździewicz