Pełni Energii czyli kolejna edycja nocnego Rajdu „Świetlik” na Ślężę

image_pdfimage_print

W tym roku Stowarzyszenie Elektryków Polskich Koło nr 41 Oddziału Wrocławskiego SEP działające przy PGE Energetyka Kolejowa S.A. wróciło historycznie do pierwszego Rajdu Świetlik, który odbył się w 2010 r.

W nocy z 23/24.06.2023 r. po raz kolejny członkowie koła oraz sympatycy wyruszyli na magiczną górę Ślęża w masywie Ślęży (718 mnpm). Wyprawa zaczęła się we Wrocławiu skąd pociągiem grupa śmiałków dotarła do miejscowości Sobótka. Ze stacji Sobótka Zachodnia o godz. 22:00 rozpoczęła się nasza przygoda i droga na szczyt. Wyposażeni w pozytywną energię, latarki, czapki i identyfikatory około godziny 1:00 niebieskim szlakiem dotarliśmy na magiczną Górę. Tu rozpoczęła się biesiada przy ognisku. Pieczona kiełbaska i biesiadne pieśni umilały czas na szczycie. O godzinie 3:00 rozpoczęliśmy zejście na dół czerwonym szlakiem w kierunku stacji Sobótka Miasto. Zejście odbywało się w ekstremalnych warunkach pogodowych, ponieważ pogoda sprawdzała energię i determinację uczestników zaczęło mocno padać. Jednak nie daliśmy się pokonać i dotarliśmy na pociąg który odjeżdżał o godz. 5:39. Wszyscy wrócili w dobrych humorach w oczekiwaniu na następne spotkania.

Rajd Świetlik jest już znakiem firmowym i tradycją naszego koła nr 41 SEP. W tym roku nocny rajd otrzymał nr 131/2. W tym roku zaplanowane były dwa rajdy, ten który się odbył i drugi z nr 14 trzy dniowy w Góry Świętokrzyskie we wrześniu na który serdecznie zapraszamy. Imprezy które organizujemy w ramach Stowarzyszenia mają na celu integrację, oraz szerzenie rzetelnej wiedzy z zakresu elektryki. I tym razem nie zabrakło prelekcji z zakresu ochrony odgromowej i bezpieczeństwa w czasie burzy.

Fotografia przedstawiająca uczestników Rajdu Świetlik, ed. 2023.