Olimpiady wiedzy technicznej dla szkół średnich Elektromechatron oraz Polteleinfo 2024

Olimpiady wiedzy technicznej dla szkół średnich Elektromechatron oraz Polteleinfo 2024
image_pdfimage_print

Stowarzyszenie Elektryków Polskich już od 26 lat organizuje ogólnopolską Olimpiadę wiedzy technicznej dla uczniów szkół średnich „Euroelektra”. Olimpiada składa się z trzech etapów: I – szkolny, II – okręgowy, organizowany przez 15 ośrodków SEP w Polsce, III – centralny organizowany w roku 2024 przez Politechnikę Opolską. Wszyscy laureaci i finaliści Olimpiady zwolnieni są z części pisemnej egzaminu zawodowego technika a także otrzymują preferencyjne warunki przy rekrutacji na studia na wybranych Uczelniach Wyższych. Olimpiada jest wpisana na Ministerialną listę Olimpiad i wspierana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Jak co roku Komisja Młodzieży i Studentów Oddziału Wrocławskiego SEP organizowała okręgowy etap Olimpiady. Od ubiegłej edycji „Euroelektra” została podzielona na trzy niezależne zawody, związane z rożnymi dyscyplinami wiedzy technicznej (elektrycznej, elektronicznej i informatycznej). W tym roku nasz Oddział był organizatorem dwóch Olimpiad na szczeblu okręgowym: Elektromechatron – gdzie pracom komisji okręgowej przewodniczył kol. Jarosław Krysiak, Polteleinfo gdzie komisji przewodniczył kol. Rafał Zdunek.
Zawody II etapu zorganizowano w budynku wrocławskiego NOT w dniach 7 i 8 marca 2024 r.
Na uczestników Olimpiad czekał drobny poczęstunek a po zakończonych zawodach, zaprosiliśmy uczestników do naszego Oddziału, gdzie Prezes Edward Ziaja ugościł uczestników wraz z ich opiekunami.

Ze szczegółami olimpiad można zapoznać się na stronie: https://euroelektra.edu.pl/

Przewodniczący KMiS
Remigiusz Mydlikowski

 

Uczestnicy Olimpiad ed. 2024

Fot. Opiekunowie oraz uczestnicy Olimpiady Elektromechatron ed. 2024 wraz z Prezesem Edwardem Ziają.

Fot. Spotkanie uczestników Olimpiady Elektromechatron ed. 2024 z Prezesem E. Ziają.

Uczestnicy Olimpiady ed. 2024

Fot. Uczestnicy Olimpiady Elektromechatron ed. 2024