Konferencja SEP oraz DOIIB

image_pdfimage_print

W dniu 12 września na Sali kinowej w budynku NOT odbył się pierwszy z cyklicznych wykładów organizowanych wspólnie przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Dolnośląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa we Wrocławiu. Inicjatorem i gospodarzem spotkania był kol. Zenon Bartyński.
Pierwszą prelekcję otwierającą nowy cykl szkoleń i spotkań poprowadził prof. Stanisław Czapp z Politechniki Gdańskiej. Tematem prelekcji była „Ochrona przeciwporażeniowa w sieciach elektroenergetycznych niskiego  i wysokiego napięcia”. Bardzo „na czasie” i profesjonalnie przygotowana tematyka prelekcji była skierowana do elektryków praktyków i projektantów. Temat wystąpienia oraz osoba prelegenta prof. Czappa sprawiły, że ponad 150 osobowa frekwencja na sali przerosła skromne oczekiwania organizatorów. Jeszcze po zakończeniu prelekcji wiele osób korzystało z wiedzy Profesora i przedstawiało problemy, na które codzienna praktyka nie zawsze daje właściwą odpowiedź.
Drugą część spotkania wypełniła prelekcja Romana Domańskiego przedstawiciela firmy SONEL – producenta profesjonalnej aparatury pomiarowej. Prelekcja „Pomiary rezystancji uziemienia” dotyczyła podstaw teoretycznych, praktycznych technik pomiarów rezystancji uziomów oraz typowych błędów jakie są popełniane podczas pomiarów tego typu.
Jesteśmy pewni że kolejne spotkanie w tym cyklu zgromadzi jeszcze więcej uczestników i prelegentów w naszej siedzibie.

Autor:

Andrzej Koźmiński