Konferencja Naukowa Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW 2018

W dniach 7 – 9 grudnia 2018 r. w Pałacu w Morawie odbyła się V edycja Konferencji Naukowej Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW 2018.
Organizatorami Konferencji byli młodzi działacze Oddziału Wrocławskiego SEP oraz pracownicy Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej.

W piątek 7 grudnia uczestnicy Konferencji zwiedzili fabrykę mierników elektrycznych SONEL w Świdnicy, Kościół Pokoju w Świdnicy oraz Muzeum Kolejnictwa na Śląsku
w Jaworzynie Śląskiej. Wieczorem o godzinie 17:00 rozpoczęła się Sesja Inauguracyjne, na której obecni byli Burmistrz Strzegomia mgr Zbigniew Suchyta, Dziekan Wydziału Elektrycznego PWr prof. Waldemar Rebizant, Dziekan Wydziału Techniczno-Informatycznego dr inż. Maciej Pawłowski.

Najbardziej intensywnym dniem była sobota, w trakcie której odbyły się 4 Sesje: Studencka, Anglojęzyczna, Doktorancka oraz Lokalna. Tematem przewodnim Konferencji
była elektromobilność i związane z nią nadzieje i zagrożenia. Prelekcjom studentów, doktorantów i młodych pracowników przemysłu elektrotechnicznego przyglądali
się Prezes Oddziału Wrocławskiego SEP dr inż. Andrzej Hachoł oraz Prorektor PWr ds. Nauczenia prof. Andrzej Dziedzic. Zwieńczeniem dnia była uroczystość, podczas której wręczono nagrody dla najlepszych prelegentów.

Z kolei w niedzielę odbyła się Msza Św. w intencji uczestników Konferencji GPW w Bazylice Mniejszej pw. św. App. Piotra i Pawła Strzegomiu.

Następna VI edycja Konferencji GPW, która odbyła się cyklicznie co roku od 2014 roku, będzie miała miejsce w dzielnicy uzdrowiskowej Cieplice w Jeleniej Górze w grudniu 2019 roku.

Red. Maciej Gwoździewicz
Fot. Paweł Sasiela