Konferencja Naukowa Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW 2016

Konferencja Naukowa Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW 2016
image_pdfimage_print

W dniach 2 – 4 grudnia 2016 roku odbędzie się III Konferencja Naukowa studentów
Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym „Radość” Politechniki Wrocławskiej. W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane prace naukowo-badawcze studentów, doktorantów oraz członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Konferencja Naukowa Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW 2016 to przedsięwzięcie którego nadrzędnym celem jest utworzenie platformy wymiany, prezentacji wyników badań naukowych i osiągnięć z zakresu generacji, przesyłu, dystrybucji, użytkowania i bezpieczeństwa energii elektrycznej. Na konferencji poruszone zostaną również zagadnienia regulacji, sterowania urządzeniami i maszynami elektrycznymi oraz pomiarów wielkości elektrycznych. Mamy nadzieję, że tak zorganizowane wydarzenie przyczyni się do nawiązania nowych, wartościowych kontaktów oraz efektywnej promocji osiągnięć młodych naukowców i inżynierów.

Dopełnieniem tak powstałego wydarzenia będzie wymiana myśli, poglądów oraz doświadczeń praktycznych wskazujących na główne kierunki zmian w polskiej energetyce zawodowej na przykładzie Kopalni Węgla Brunatnego KWB Turów. Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak wygląda technologia wydobycia węgla brunatnego, co to jest koparka wielonaczyniowa, jak sprawnie i efektywnie transportować miliony ton urobku.

Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne pod adresem.