Expopower / Greenpower 13-15.05.2014 (Poznań)

W dniu 13.05.2014 Delegaci Akademickiego Koła SEP w składzie Piotr Nowak, Jan Pytlarz, Agata Piesiewicz i Adam Opłatowski uczestniczyli w ww. targach które odbywały się terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pod czas zwiedzania studenci spotkali delegację ze Szczecina w licznej bo 15 osobowej grupie studentów a tak że grupę z Łodzi. Po za samym zwiedzaniem jak i dyskusjami z wystawcami , delegaci uczestniczyli w kilku seminariach dotyczących głównie energii odnawialnej a tak ,że w szkoleniach, organizatorzy przygotowali ich tak wiele ,że studenci żałowali ,że nie mogli w nich wszystkich uczestnicz i poszerzać swojej wiedzy. Należy wspomnieć również ,że wystawcy nie byli tylko z Polski ale też z Niemiec, Belgi a także ,z Chin i Tailandi. Fakt ten spowodował ,że delegaci chcąc się dowiedzieć się o produktach owych wystawców musieli posługiwać się językiem angielskim technicznym, co miało pozytywny aspekt ,gdyż studenci mogli sprawdzić swoją znajomość języka technicznego który jest im potrzebny do przyszłej pracy po studiach. Delegaci godnie reprezentowali i promowali Oddział Wrocławski SEP jak i Politechnikę Wrocławską. Podsumowując cała czwórka pozytywnie wspomina pobyt na targach i cieszy się ,że mogła poszerzyć swoją wiedzę jak i poznać wiele nowych i ciekawych rozwiązań w elektryce i energetyce, nie wspominając już o zdobytych kontaktach.

(-) Piotr Nowak