23 edycja Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”

W roku szkolnym 2020/21 odbywa się kolejna 23 edycja Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. Jak co roku olimpiada organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół technicznych. Pomimo ograniczeń pandemicznych w tej edycji w zawodach I stopnia wzięło udział ponad 300 młodych uczestników z całej Polski. I stopień zawodów został zorganizowany w formie zdalnej na platformie internetowej. Zawody II stopnia zorganizowano już w formie stacjonarnej w 12 okręgach.

Zawody okręgowe przeprowadzono w dniu 11 marca 2021r.. W okręgu dolnośląskim zawody miały miejsce w Zespole Szkół nr 18 przy ul. Młodych Techników. Przewodniczącym Okręgowej Komisji na terenie Dolnego Śląska został kol. Remigiusz Mydlikowski. W zawodach wzieli udział uczniowie z grupy elektrotechniki, elektroniki oraz teleinformatyki.

Przygotował

Remigiusz Mydlikowski

Przykładowe zadania z I etapu 22 edycji:

sep