W dniu 13 maja 2026 r. odbyło się pierwsze w nowej kadencji 2026-2030 spotkanie w ramach Klubu Dyskusyjnego Wrocławskiego Oddziału SEP pt.:
„Pierwsza teoria przewodnictwa elektrycznego”.
Dwieście lat temu, w 1826 roku, Georg Simon Ohm, wykazał że natężenie prądu płynącego przez metalowy przewód jest proporcjonalne do napięcia na końcach tego przewodnika. Wyniki swoich kilkuletnich badań i analiz matematycznych opublikował w 1827 r. w pracy pt. „Die galvanisch Kette, mathematisch bearbeitet”.
W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się z techniką badań zastosowaną przez G. S. Ohma, fragmentami jego publikacji, z podstawowymi równaniami oraz warunkami ich stosowania.
Spotkanie prowadził Przewodniczący Rady Klubu Leszek Ładniak
I Przewodniczący Komisji Seniorów Ryszard Wójcik.






