1

III Mistrzostwa Strzeleckie SEP

W dniu 19 czerwca 2015 roku na Strzelnicy Wojskowej Pasternik w Krakowie odbyły się kolejne, III  Mistrzostwa Strzeleckie SEP. Nasz Oddział reprezentowali: Piotr Nowak, Jan Pytlarz i Patryk Klimkowski. Mimo niesprzyjającej pogody, zawody rozpoczęły się o godzinie 13:00, a udział wzięło 13 reprezentacji. Każda z drużyn rywalizowała w 6 różnych kategoriach: trzech drużynowych oraz trzech indywidualnych (po jednym zawodniku z każdej drużyny).

Biorąc pod uwagę poziom rywalizacji oraz doświadczenie pozostałych uczestników, nasi reprezentanci zajęli bardzo wysokie, III miejsce w klasyfikacji generalnej. Na tą część zawodów składały się następujące konkurencje:

–        strzelanie z AK-47 na odległości 100 metrów,

–        strzelanie z pistoletu sportowego na odległości 25 metrów

–        strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu na odległości 25 metrów

Dodatkowo, ku zaskoczeniu wszystkich uczestników, Patryk Klimkowski zajął I miejsce w konkurencji indywidualnej „Trap” polegającej na strzelaniu do rzutek, natomiast Piotr Nowak zajął III miejsce w konkurencji „Dzik”, w której zadaniem było strzelanie z broni AK-47 do makiety przedstawiającej dzika.

Dyplomy, puchary oraz wyróżnienia wyjątkowo w tym roku wręczył osobiście Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich, dr inż. Piotr Szymczak.