”Elektromobilność we Wrocławiu” – Spotkanie odbędzie się 25.04.2018

image_pdfimage_print

Prezes Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków  zaprasza wszystkich mieszkańców Wrocławia zainteresowanych tematem samochodów elektrycznych na spotkanie pt.:

”Elektromobilność we Wrocławiu”

Spotkanie odbędzie się  25.04.2018 [środa]  godzina 17.00.

Sala 104 budynku NOT Wrocław Ul. J. Piłsudskiego 74

Prowadzący spotkanie:

  • Anna Badeńska – przedstawiciel Urzędu Miasta Wrocławia, Koordynatorem ds. partnerstwa publiczno-prywatnego
  •  Paweł  Ciszewski  –  przedstawiciel Operatora  pierwszej w Polsce  Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych – VOZILLA.

W spotkaniu zapowiedział również swój udział pasjonat samochodów elektrycznych inż.  Tomasz Tymański,  który  od 2012r. eksploatuje samochód elektryczny przerobiony z samochodu spalinowego Audi.

W programie spotkania m. in.:

  • Odpowiedź na pytanie: czy realne jest aby po polskich drogach w 2025 r poruszało się  milion samochodów elektrycznych a do 2020 r wybudowanych zostało 6 tys. punktów doładowań  energią elektryczną o normalnej mocy oraz 400 punktów ładowania  energią o dużej mocy;
  • Analiza żywotności i recyklingu zastosowanych akumulatorów;
  • Wskazanie jaki w naszej rzeczywistości jest udział samochodów elektrycznych w szkodliwej emisji w porównaniu do samochodów spalinowych.
  • Pani Anna Badeńska  omówi obowiązki   wynikające  z ustawy o elektromobilności i działania  Wrocławia podejmowane  w tym zakresie.
  • Pan Paweł Ciszewski przedstawi   działanie  pierwszej w Polsce miejskiej  wrocławskiej wypożyczalni samochodów elektrycznych.

Na parkingu budynku NOT zostaną zaparkowane samochody elektryczne Nissan Leaf należące do wypożyczalni Vozilla do oglądania przez uczestniczących w spotkaniu.